Kurzy pro učitele a studenty

Jazykové kurzy pro studenty

Konverzační lekce s diskusí o aktuálních a zajímavých tématech ve společnosti energických a přátelských rodilých mluvčích z USA, Anglie, Kanady, Austrálie / Německa, Rakouska nebo procházka Prahou s anglicky / německy mluvícími průvodci pro zlepšení mluveného projevu a obohacení slovní zásoby? To jsou interaktivní a prakticky zaměřené jazykové projekty pro žáky ZŠ a studenty SŠ od Tandemu. Konec nudného biflování slovíček, je čas na efektivní jazykovou zábavu!

Nabídka studentských jazykových projektů

  • Come Speak with us

Projekt v podobě konverzačních bloků, který umožňuje žákům ZŠ a studentům SŠ debatovat s rodilými mluvčími o různých tématech v angličtině.

  • Kommt mit uns reden

Projekt v podobě konverzačních bloků, který umožňuje žákům ZŠ a studentům SŠ debatovat s rodilými mluvčími o různých tématech v němčině.

Popis kurzu
Projekt je určen max. 3 školním skupinám po max. 12 účastnících, na jazykové úrovni minimálně A2/mírně pokročilí. Především jej ocení školy, v nichž neprobíhá pravidelná výuka AJ nebo NJ s rodilými mluvčími.

Cíl kurzu
Účastníci si ověří své poznatky a znalosti ze školní jazykové výuky a vyzkouší své komunikační schopnosti v autentické konverzaci a debatě vedené rodilým mluvčím. Využijí své dosud nabyté dovednosti v praxi, získají nové, zajímavé informace, a hlavně motivaci do dalšího studia cizích jazyků.

Místo konání
Kurzy probíhají přímo v prostorách jazykové školy Tandem, Polská 54, Praha 2 (poblíž stanice metra Jiřího z Poděbrad). Více informací o místě konání kurzů naleznete v záložce kontakty.

Časový harmonogram
Kurz obvykle začíná v 10 hodin a zahrnuje 2-3 lekce po 45 nebo 60 min, během nichž se u všech skupin studentů vystřídají 2-3 lektoři. Začátek lekcí i jejich délku je možno flexibilně přizpůsobit konkrétním požadavkům. Pro mimopražské skupiny připravíme nebo doporučíme i další program v Praze.

Termín kurzu záleží na individuální domluvě.

Přihlásit se
 

Prague Walks with English / Spaziergang durch Prag mit Deutsch

Projekt ve formě interaktivní prohlídky hlavního města, v rámci kterého provází zkušený anglicky/německy mluvící průvodce skupinu studentů po významných pražských místech a památkách. Prohlídka Prahy včetně jednotlivých zastávek trvá 1 hod nebo 1 hod 30 min pro ZŠ/SŠ a 2 hod pro  a je koncipována interaktivně, při čemž se studenti aktivně zapojují, využívají své znalosti z historie, kultury a umění. Celý program a veškerá komunikace probíhá v angličtině/němčině.

Vybrat si můžete ze 4 tras (uvedené zastávky jsou orientační, reálná trasa se může lišit dle konkrétního průvodce):

  • Staré Město: Obecní dům – Prašná brána – Celetná – Dům U Černé Matky Boží – Bazilika sv. Jakuba – Týnský chrám – Staroměstské náměstí – Staroměstský orloj – Klementinum – Karlův most (výhled) (+ Kostel Panny Marie Sněžné – Františkánská zahrada)
  • Nové Město: (Obecní dům – Jeruzalémská synagoga – Státní opera) Národní muzeum – Václavské náměstí – Lucerna – Kafkova hlava – Kostel Panny Marie Sněžné – Františkánská zahrada
  • Malá Strana: Malostranská – Valdštejnská zahrada/Senát – Kostel sv. Mikuláše – Karlův most – Lennonova zeď – Werichova vila – Kampa park
  • Pražský hrad: Letohrádek královny Anny – Hradní komplex – Katedrála sv. Víta – Nerudova ulice – Valdštejnská zahrada – Malostranská

Dále nabízíme také tematické prohlídky, které doporučujeme především architektonicky či technicky zaměřeným školám:

  • Praha GOTICKÁ (Staré Město)
  • Praha BAROKNÍ (Malá Strana)
  • Praha MODERNÍ (Karlín)

Rádi vám případně sestavíme i prohlídku na míru dle vašich požadavků. Každá prohlídka je zakončena závěrečným kvízem s malou odměnou pro vítěze. Program je vytvořen pro školní skupinu do max. 15 účastníků. Po domluvě je možné zrealizovat prohlídku pro větší počet studentů s více průvodci.

Termín prohlídky záleží na individuální domluvě.

Přihlásit se
 
 

Co o kurzech říkají sami studenti a učitelé?

Gymnázium Nové Strašecí
celková účast: 32 studentů, 3 skupiny
"Studentům se líbilo zpracování tématu, styl mluvení lektora, zajímavý přístup a zajímavá prezentace, snaha vysvětlit spoustu věcí, dobré téma a zábavné prvky, smysl pro humor, vtipné obrázky, zajímavá povaha lektora, ukázky na PC, komunikace s lektorem. Studenti hodinu hodnotí jako poučnou, bláznivou, ale skvělou, umožnilo jim to poznání Londýna. Obdivují lektorovi znalosti. Waine"
Akademické gymnázium, Štěpánská
"Všichni potvrdili to, co jsem už věděla od svých studentů: velice se jim kurz líbil, obě úrovně, takže bych vám chtěla moc poděkovat, že jste připravili zajímavá témata s tolika různými lektory. Doufám, že se nám podaří i příští rok něco podobného zorganizovat. Projekt se mi hodně líbil. Bylo fajn, že jsme měli možnost se seznámit a popovídat s různými lidmi z různých zemí a s odlišnými přístupy."
SPŠS Plzeň
Návštěva jazykové školy Tandem.
"Naše exkurze nebo spíš zvláštní kurz angličtiny v Praze u rodilých mluvčích se vydařil na výbornou. Díky naší paní učitelce třídní a skvělým lektorům z Anglie a Ameriky jsme se učili nejen o jazyce samotném, ale i o mimice, chování, vystupování a zvycích. Všichni tři lektoři byli sympatičtí (jeden z nich extrémně pro dámy) a probírali s námi témata týkající se sportu, cestování, porovnání Prahy a New Yorku. V polovině kurzu byla chutná svačinka a osvěžení vodou. Všichni pracovali a snažili se na 100%. Už se těšíme a doufáme, že si tuto úžasnou zkušenost zopakujeme. P.S.: nemluvě o cestě vlakem tam a zpět … :) Za 2.PB Martin Šůs"
Gymnázium Ostrov
„Prague Walks with English jsme zvolili jako zástupný program, protože nám nevyšel náš původní plán, avšak nelitovali jsme. Už od samého začátku se nám snažila jazyková škola Tandem vyjít vstříc ve všem, co jsme potřebovali a chtěli. Jsou velmi flexibilní a jelikož jsme měli vlastní program na Staroměstské a Václavské náměstí, vytahovali z rukávu hned několik dalších možností, kam všude by nás mohli vzít. Vzhledem k dojezdové vzdálenosti z KV kraje se nám přizpůsobili jak časově, tak i samotnou délkou procházky.
Nejvíce nás zaujal průvodce David. Byť je z Anglie, o Praze toho ví víc než někteří Češi. Vypichoval zajímavosti, kterých si člověk kolikrát ani nevšimne a studenty uměl zaujmout a přimět ke spolupráci.
Pokud jde o další spolupráci, příště už zástupný program hledat nebudeme a rádi zvolíme Tandem jako první volbu. Můžeme jen doporučit.“
Základní škola Sv. Čecha, Choceň
„Služeb jazykové školy Tandem využíváme již několik let pro vzdělávání učitelů a letos poprvé také s našimi žáky. Prohlídka Prahy a následná konverzace s rodilými mluvčími proběhla k naší spokojenosti. Nabízený program můžeme jen doporučit.“
SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm
„Jménem studentů děkuji za zcela profesionální služby jazykové školy Tandem. Průvodkyně Lenka nás po Praze provedla naprosto dokonale. Maturanti dokonce následně v hodině angličtiny dokázali, že si z procházky odnesli nejen širokou slovní zásobu, ale také mnoho zajímavých fakt. Vřele doporučujeme a určitě služeb Tandemu opět rádi využijeme!“
Gymnázium J. Š. Baara, Domažlice
„Projektový den pro čtvrtý ročník našeho gymnázia neměl chybu. Studenti byli nadšeni přístupem jednotlivých rodilých mluvčích a hlavně zábavnou, a přesto přínosnou formou zprostředkování informací o jednotlivých anglicky mluvících zemích. Třešničkou na dortu pak byla procházka Prahou zaměřená na Malou Stranu. I když drobně pršelo, díky našemu průvodci Davidovi odjížděli naši studenti z Prahy nadšeni.“
ZŠ Bernartice
„Naše děti ze ZŠ Bernartice byly nadšené. Dvě hodiny s rodilými mluvčími, procházka Prahou v angličtině a plno dalších zážitků. Tandem mohu jen doporučit. Budeme se těšit na další projektové dny do budoucna.“
Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň
„S jazykovou školou Tandem spolupracuje naše škola již delší dobu, protože jejich kurzy byly vždy perfektně připravené a zajímavé.“
Gymnázium Kladno
„S JŠ Tandem nás pojí mnohaletá spolupráce v oblasti organizace jazykových kurzů pro naše maturanty, které se staly pro studenty i učitele velmi oblíbenou součástí začátku každého školního roku. Kromě profesního zájmu nás spojuje i přátelský způsob komunikace a opravdová snaha o to, aby se vše vydařilo k maximální spokojenosti účastníků. Doporučujeme vyzkoušet – nebudete litovat.“

Přihláška na kurz pro studenty

 

TOPlist