Kurzy pro učitele a studenty

Tandem očima účastníků

Na kurz jsem se přihlásila již na počátku loňského školního roku. Ačkoli u mě nejdříve panovaly obavy z neznámého, už po prvním výukovém bloku jsem byla nadšená. Celý týden probíhal v naprosté pohodě, seznámila jsem se s mnoha učiteli a mohla s nimi sdílet zkušenosti. Kurzem nás prováděli skvělí lektoři, kteří si pro nás připravili velmi zajímavá témata a po celý kurz nás podporovali. Zárověň jsem načerpala nové inspirace, které mohu sama použít ve svých vyučovacích hodinách. Velké pozitivum celého kurzu je právě spojení možnosti konverzovat s rodilými mluvčími, kteří však znají prostředí českých škol a načerpání nových zkušeností a metod podstatných pro výuku cizího jazyka. Věřím, že tak, jak nás namotivovali naši lektoři, budu moci i já dále předávat tyto zkušenosti svým studentům. Moc bych chtěla zároveň poděkovat tandemu I+I, kteří se o nás po celý kurz pečlivě starali. Příští rok se opět těším na shledání.
Kateřina K.

Již třikrát jsem se o prázdninách zúčastnila týdenního intenzivního kurzu anglické konverzace pro učitele v jazykové škole TANDEM.CZ a pokaždé jsem byla naprosto nadšená. Ani na kurzech v Anglii se vám totiž nepodaří užít si v jednom týdnu velmi kvalitní a zároveň různorodé semináře s až sedmi různými rodilými mluvčími z Velké Británie, USA či jiných anglicky mluvících zemí, kteří jsou skutečnými lektory - profesionály. Vše navíc probíhá ve velmi vstřícné a přátelské atmosféře i díky neobyčejně milé pohostinnosti organizátorů. Tento kurz vás obohatí nejen jazykově, ale setkání s lidmi stejné profese vám přinesou inspiraci, nové podněty i chuť do další práce. Vřele doporučuji!
Jana K.

Z pozice studenta i učitele musím říct, že to byl pro mě osobně nezapomenutelný týden, který propojil snad všechno, co člověk od jazykového kurzu může očekávat. Veškerý servis ze strany všech organizátorů a učitelů byl naprosto skvělý. Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se pracovalo, malý počet účastníků ve skupině, tvůrčí a pohodová atmosféra, ale především však průběh samotné výuky, která byla zajímavá, pestrá a velmi praktická. Mluvení a kontakt s jazykem je dle mého názoru u učení se cizího jazyka naprosto nejdůležitější a to nám výuka v Tandemu nabídla, za což Vám ještě jednou mnohokrát děkuji. Pro mě osobně byl kurz přínosný nejen po jazykové stránce, ale také po stránce metodické, neboť dobrých nápadů není nikdy dost. Jako student VŠ mohu konstatovat, že bylo velmi příjemné vidět KONEČNĚ výuku takovou, jak by měla vypadat všude...
Petr P.

Ano, v Tandemu se konají kurzy i pro učitele, kteří si chtějí vylepšit úroveň své angličtiny (či jiného jazyka). Já jsem se o této možnosti dozvěděla víceméně náhodou, a protože mi připadalo, že setkání s živým jazykem nemůže uškodit, přihlásila jsem se. Ráda říkám, že jsem ani jednou nezalitovala. Všichni lektoři byli opravdoví profesionálové: vždy připraveni na výuku tak, že týden dopředu jsme dostali „úkoly“, tedy spíše náměty na přemýšlení a v hodinách samých nebyla hluchá místa, naše otázky nikdy nezůstaly bez odpovědi a nikdy ani jeden z nás neměl pocit, že právě on (či ona) není důležitý. Jistě, každému z nás určité téma sedlo více či méně, ale jako kantoři víme, že to je normální. Učit učitele není snadné. Mnohokrát v životě jsem to absolvovala a vím, že učitel v roli studenta sleduje svého vyučujícího jakoby dvěma páry očí: jedním co učí a druhým jak to dělá. I když jeden z lektorů přiznal, že zejména učitelské kurzy jsou z uvedených důvodů pro něj náročnější, na jeho práci to rozhodně vidět nebylo. Bezpochyby k tomu je tak díky pečlivému výběru lektorů ze strany majitelů školy, kteří jí vládnou pevnou, ale laskavou rukou.

K dobrému pocitu z kurzů bezpochyby přispívá i přátelské prostředí, které spíš než školu připomíná klub příznivců nejrůznějších jazyků, kteří se čas od času rádi sejdou. Že jeden z nich je učitel a ostatní studenti, se na první pohled snad ani nepozná.

Takže milí kolegové: chcete-li strávit několik sobot nebo prázdninový týden příjemným způsobem s anglickým jazykem a něco se přiučit, jste tu správně. Věřím, že každý z vás si z výuky odnese něco nového, čím obohatí sebe a tím i své studenty.

Věra Sýkorová

Perfektní připravenost lektorů, přátelský a osobní přístup, zajímavá témata a aktivity.

Vždy příjemní lektoři, kteří měli hodiny dobře promyšlené a připravené.

Široké spektrum témat, živý jazyk.

Je to typ kurzu, který potřebuji – je zaměřen na mluvení.
Z anonymních feedbacků na konverzační soboty


Kontaktujte nás:

TOPlist