kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

5 věcí, které byste měli mít ve vašem chytrém telefonu, jestli učení berete opravdu vážně!

K úspěchu v životě nestačí do školy pouze chodit, ale věnovat ji i významné množství času doma samostudiem. Principy studování se posledních pár let drasticky změnily. Téměř k jakémukoliv předmětu či přímo oboru nám jsou schopný pomoct naše mobilní telefony. Víte jak?


duolingo (1)

Dnešní mobily telefony se neřadí do kategorie těch chytrých nadarmo. Se současnými vychytávkami jsou schopné nabídnout obsah srovnatelný s kdejakou učebnicí, lektorem i semestrem. Jen je třeba vědět jak. Mrkněte na 5 tipů, které stojí za vyzkoušení.

#1 DuoLingo naučí jazyk hravými pětiminutovkami

DuoLingo je aktuálně jedním z nepopulárnějších způsobů, jak se naučit nový jazyk. Ať už se snažíte o angličtinu, francouzštinu, španělštinu, němčinu nebo další jazyky, DuoLingo je skvělý parťák. Učení je rozděleno do miniher, které se snaží naučit čtení, psaní, poslech i mluvení.

Duolingo

Za správné odpovědi odměňuje, za špatné ubírá životy. Ať už hledáte procvičování nebo se snažíte naučit nový jazyk od píky, DuoLingo je bezvadnou volbou. Už jen díky tomu, že je zcela zdarma. S dostatečnou trpělivostí nahradí i několik školních semestrů.

#2 – Tandem umožní si pokecat s kýmkoliv o čemkoliv

Umět využívat jazyk na papíře není známkou toho, že jazyk umíte. Jazyk je třeba umět používat v praxi. Není přitom řeč pouze o sledování filmů a porozumění bez titulků, ale o skutečné konverzaci s rodilým mluvčím.

Tandem aplikace

Taková příležitost se ale těžko hledá. Možností je navštěvování instituce, kde se scházejí lidé různých národností. Tou pohodlnější variantou však je bezplatná aplikace Tandem, kde si můžete pokecat s kýmkoliv o čemkoliv. Ať už je to pokec o posledním díle oblíbeného seriálu nebo čemkoliv jiném.

#3 Udemy jsou všechny univerzity světa v jedné aplikaci

Občas je lepší vzít věci do vlastních rukou. Někdy nestačí se jen spoléhat na školní systém, který může být zastaralý nebo nenabízet to pravé ořechové. Ať už hledáte rychlokurz čehokoliv, od štrikování po kódování, Udemy je kapesní univerzita, ve které najdete studijní programy takřka k čemukoliv.

Udemy

Aplikace nabízí tisíce a tisíce kurzů, ať už písemnou nebo video formou, od nejrůznějších profesionálů z celého světa. Některé jsou bezplatné, jiné placené. Ale vždy si vyberete.

#4 SoloLearn naučí jazyk budoucnosti

Takovým jazykem budoucnosti je i kódovací jazyk. Stále více je používání počítače nutností při hledání zaměstnání. Vzdělání v informačních technologiích každým rokem klade větší a větší nároky. Je proto vhodná určitá příprava.

Solo Learn

Učení takového jazyka ale není jednoduché, obzvlášť pokud nenavštěvujete patřičnou školu nebo už přímo pracujete. Nic ale nebrání v samostudiu skrze aplikaci SoloLearn, která učí všechny programovací jazyky od JavaScript, přes C++ až po PHP a CSS.

Lekce jsou spíše minihrami, které stihnou naučit to nejdůležitější ve velmi krátkém čase.

#5 PhotoMath vypočítá příklady bez námahy

Matematika byla mezi žáky vždy sprostým slovem. Počítání příkladů patřilo mezi ta největší utrpení. Přitom je to jazyk celého světa. Dorozumíme se s ním všude, jen na trochu jiné úrovni.

PhotoMath

Přestože kalkulačky patří do povinné výbavy každého studenta, ne vždy je čas přepisovat dlouhé zadání. Mobilní telefony jsou dnes už tak vyspělé, že jsou schopné rozpoznat rukopis, včetně složitých příkladů. Stačí kamerou namířit na příklad a jen si zapsat výsledek.

04. 01. 2017 18:31:54


Nejnovější články

Jak učit IT angličtinu

V čem spočívají specifika IT angličtiny a jakou metodiku je lepší zvolit pro IT specialisty? Inspirujte se tipy z praxe naší jazykovky.
16.02.
Pokračovat »

Jak změřit pokrok účastníků v jazykovém kurzu?

Po jaké době je možné u studentů zpozorovat první výrazné pokroky? Tato otázka je často předmětem diskuse mezi firmou a jazykovou školou, a proto jsme se rozhodli zaměřit na klíčové body, které jsou při monitoringu jazykového pokroku důležité a nelze je opomenout.
10.01.
Pokračovat »

S angličtinou k seberozvoji

Firemní kurzy angličtiny významně zvyšují jazykové kompetence zaměstnanců. Jaké jsou jejich další výhody?
10.12.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist