Čtením k dokonalé angličtině
Samostatná četba je jako výuka cizího jazyka mnohokrát stejně efektivní jako hodina s lektorem. Výhodou je, že se jí můžete věnovat kdykoli máte na učení náladu.
lektorem je výuka vždy o něco rychlejší, a vložíte-li ale svou vlastní iniciativu do vývoje vašich jazykových dovedností kombinací lekcí a pravidelné četby, budete se posouvat rychle dopředu.
Vložíte-li svou vlastní iniciativu do vývoje vašich jazykových dovedností kombinací lekcí s lektorem a pravidelné samostatné četby, budete se posouvat rychle dopředu.

Učení je pomalý proces a než se naučíme jediné slovíčko, musíme si ho minimálně desetkrát zopakovat. V knize jsou jednotlivá slova používána opakovaně a tím se nám vrývají do paměti. Poznáte, které slovíčko, je používáno častěji a je tak důležité k pochopení děje a které není. Z kontextu celé věty pak můžete odtušit význam tohoto slova. Důležité je, že se neučíte slovo od slova a jejich překlad, ale vidíte výraz aktivně použitý ve větě. Tím se vám zafixuje, v jakých situacích a jak se slovo správně používá. Slova se tak neučíte mechanicky, ale máte je spojené s určitými souvislostmi a tím se daleko lépe pamatují.
Čtením se vám také zlepšuje jazyková intuice. Učíte se, jak jsou věty skládány, jaké výrazy jsou vhodné, která věta zní dobře a která nedává smysl. Při ústní komunikaci pak náš mozek napodobuje věty, které již viděl, které zná a cítí, že zní správně. Při četbě lze také velmi dobře vypozorovat správné použití gramatiky.
Je ale důležité vybrat správnou četbu. Tématika knihy vás musí především zajímat a bavit, tím se sami motivujete k jejímu přečtení. Nezanedbejte ale také svou úroveň. Začátečník by si neměl vybírat příliš obtížnou četbu, špatně zvolená úroveň vás od čtení spíše odradí.
Doporučujeme sledovat stránky News in levels, kde si stejné zpravodajství můžete přečíst v různých úrovních.
Velmi dobré jsou také zjednodušené knihy, kde si v mnoha úrovních můžete přečíst díla slavných autorů.
21. 01. 2014 10:19:51
Nejnovější články
Thanksgiving počesku
Američani svými „díky“ rozhodně nešetří, a to zejména v den tradičního svátku Díkůvzdání. V Česku se tento den neslaví, a tak je možná vhodné se zamyslet: Kdy a komu jste naposledy vzdali díky vy?
30.11.
Pokračovat »Češi vs. Angličtina
Jak idylický je vztah Čechů a anglického jazyka? Dle nejnovějších výzkumů to v něm prý docela skřípe. Pojďte odhalit skutečnost založenou na naší praxi!
27.09.
Pokračovat »