kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Debatní asociace spolupracuje s jazykovou školou Tandem

V květnu se uskutečnil ojedinělý projekt – Debatní asociace a Tandem zahájili spolupráci, která je exkluzivní v rámci jazykových škol.


Vybraní lektoři Tandemu absolvovali trénink v umění debatovat, které potom dále předají účastníkům letních intenzivních kurzů. Deset lektorů se v Tandemu sešlo v příjemný páteční den, aby se dozvěděli o tom, jakou strukturu má dobrý argument, jak se správně kontra-argumentuje i jaké jsou tzv. argumentační fauly.

key_photo_300

Všechny pobavila hra o to, kdo si vyargumentuje zachování života v balónu, kterému dochází palivo, i řetězové vyvracení několika argumentů. Na závěr se skupiny utkaly ve strukturované debatě, která nebyla jednoduchá – mimo jiné i proto, že teze zněla „This house house would reintroduce corporal punishment (in schools)“. Obhajovat znovuobnovení tělesných trestů bylo afirmativním stranám proti srsti, ale právě v tom řízená debata tkví – člověk musí umět obhájit i názor, který nesdílí.

Děkujeme oběma trenérům z Debatní asociace - Kristýně a Michalovi - za skvělý a přínosný workshop.

Milí účastníci letních intenzivních jazykových kurzů – je určitě na co se těšit!

Autor: Helena Račická

26. 05. 2013 20:10:51


Nejnovější články

Architektonická angličtina s Calvinem

I architekti musí jít s dobou aneb architektonická angličtina v akci. 

09.04.
Pokračovat »

Úspěchy AI semináře od Tandemu

Tandemovský AI seminář slaví další úspěchy a efektivně rozšiřuje výukové obzory stále více učitelům angličtiny z českých ZŠ i SŠ. A co konkrétně účastníkům přinesl?

13.03.
Pokračovat »

Journaling a učení jazyků

Je jedno z vašich novoročních předsevzetí začít se učit nový jazyk nebo se v nějakém zdokonalit? Pokud ano, přečtěte si náš článek o journalingu (deníčkování), které učení (nejen) jazyků může urychlit a usnadnit.

16.01.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist