kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Debatní asociace spolupracuje s jazykovou školou Tandem

V květnu se uskutečnil ojedinělý projekt – Debatní asociace a Tandem zahájili spolupráci, která je exkluzivní v rámci jazykových škol.


Vybraní lektoři Tandemu absolvovali trénink v umění debatovat, které potom dále předají účastníkům letních intenzivních kurzů. Deset lektorů se v Tandemu sešlo v příjemný páteční den, aby se dozvěděli o tom, jakou strukturu má dobrý argument, jak se správně kontra-argumentuje i jaké jsou tzv. argumentační fauly.

key_photo_300

Všechny pobavila hra o to, kdo si vyargumentuje zachování života v balónu, kterému dochází palivo, i řetězové vyvracení několika argumentů. Na závěr se skupiny utkaly ve strukturované debatě, která nebyla jednoduchá – mimo jiné i proto, že teze zněla „This house house would reintroduce corporal punishment (in schools)“. Obhajovat znovuobnovení tělesných trestů bylo afirmativním stranám proti srsti, ale právě v tom řízená debata tkví – člověk musí umět obhájit i názor, který nesdílí.

Děkujeme oběma trenérům z Debatní asociace - Kristýně a Michalovi - za skvělý a přínosný workshop.

Milí účastníci letních intenzivních jazykových kurzů – je určitě na co se těšit!

Autor: Helena Račická

26. 05. 2013 20:10:51


Nejnovější články

Češi a Czenglish v AJ

Rozmohl se nám tu takový nešvar na druhou aneb jak Češi z angličtiny vytvářejí Czenglish.

01.12.
Pokračovat »

Češi a Czenglish v ČJ

Rozmohl se nám tu takový nešvar aneb jak Češi vytvářejí z češtiny Czenglish.

22.11.
Pokračovat »

Výuka češtiny pro cizince očima naší lektorky

Zoufáte si čas od času, jak těžké je naučit se cizí jazyk, ať už angličtinu, němčinu, španělštinu nebo francouzštinu? Samozřejmě, nikdy to není úplná brnkačka, i když mají tyto indoevropské jazyky něco málo společného. Ale přemýšleli jste někdy o tom, jak obtížné asi může být pro cizince s neslovanským mateřským jazykem naučit se česky?

11.04.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist