kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Debatní asociace spolupracuje s jazykovou školou Tandem

V květnu se uskutečnil ojedinělý projekt – Debatní asociace a Tandem zahájili spolupráci, která je exkluzivní v rámci jazykových škol.


Vybraní lektoři Tandemu absolvovali trénink v umění debatovat, které potom dále předají účastníkům letních intenzivních kurzů. Deset lektorů se v Tandemu sešlo v příjemný páteční den, aby se dozvěděli o tom, jakou strukturu má dobrý argument, jak se správně kontra-argumentuje i jaké jsou tzv. argumentační fauly.

key_photo_300

Všechny pobavila hra o to, kdo si vyargumentuje zachování života v balónu, kterému dochází palivo, i řetězové vyvracení několika argumentů. Na závěr se skupiny utkaly ve strukturované debatě, která nebyla jednoduchá – mimo jiné i proto, že teze zněla „This house house would reintroduce corporal punishment (in schools)“. Obhajovat znovuobnovení tělesných trestů bylo afirmativním stranám proti srsti, ale právě v tom řízená debata tkví – člověk musí umět obhájit i názor, který nesdílí.

Děkujeme oběma trenérům z Debatní asociace - Kristýně a Michalovi - za skvělý a přínosný workshop.

Milí účastníci letních intenzivních jazykových kurzů – je určitě na co se těšit!

Autor: Helena Račická

26. 05. 2013 20:10:51


Nejnovější články

Jak učit IT angličtinu

V čem spočívají specifika IT angličtiny a jakou metodiku je lepší zvolit pro IT specialisty? Inspirujte se tipy z praxe naší jazykovky.
16.02.
Pokračovat »

Jak změřit pokrok účastníků v jazykovém kurzu?

Po jaké době je možné u studentů zpozorovat první výrazné pokroky? Tato otázka je často předmětem diskuse mezi firmou a jazykovou školou, a proto jsme se rozhodli zaměřit na klíčové body, které jsou při monitoringu jazykového pokroku důležité a nelze je opomenout.
10.01.
Pokračovat »

S angličtinou k seberozvoji

Firemní kurzy angličtiny významně zvyšují jazykové kompetence zaměstnanců. Jaké jsou jejich další výhody?
10.12.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist