kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Debatní asociace spolupracuje s jazykovou školou Tandem

V květnu se uskutečnil ojedinělý projekt – Debatní asociace a Tandem zahájili spolupráci, která je exkluzivní v rámci jazykových škol.


Vybraní lektoři Tandemu absolvovali trénink v umění debatovat, které potom dále předají účastníkům letních intenzivních kurzů. Deset lektorů se v Tandemu sešlo v příjemný páteční den, aby se dozvěděli o tom, jakou strukturu má dobrý argument, jak se správně kontra-argumentuje i jaké jsou tzv. argumentační fauly.

key_photo_300

Všechny pobavila hra o to, kdo si vyargumentuje zachování života v balónu, kterému dochází palivo, i řetězové vyvracení několika argumentů. Na závěr se skupiny utkaly ve strukturované debatě, která nebyla jednoduchá – mimo jiné i proto, že teze zněla „This house house would reintroduce corporal punishment (in schools)“. Obhajovat znovuobnovení tělesných trestů bylo afirmativním stranám proti srsti, ale právě v tom řízená debata tkví – člověk musí umět obhájit i názor, který nesdílí.

Děkujeme oběma trenérům z Debatní asociace - Kristýně a Michalovi - za skvělý a přínosný workshop.

Milí účastníci letních intenzivních jazykových kurzů – je určitě na co se těšit!

Autor: Helena Račická

26. 05. 2013 20:10:51


Nejnovější články

Podzimní konverzační soboty 2021

Zveme vás na podzimní konverzační soboty 2021, které jsou určeny pro učitele angličtiny a němčiny i učitele jiných předmětů. Osvěžte si svou slovní zásobu.
25.08.
Pokračovat »

Angličtina v Daily Campu

Máme pro vaše děti fun program na léto: Angličtina V Daily Campu. Společně strávíme dny plné zábavného tvoření a poznávání.
21.06.
Pokračovat »

Jak se naučit anglicky pomocí SMART goals?

Jedním z hlavních faktorů úspěchu je mít dobře nastavený cíl. Metoda SMART cílů má mnoho definic, ale v zásadě se dá použít na široké spektrum činností.
02.02.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist