kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Dojmy z překladatelského maratonu Khanovy školy

V sobotu 23. března proběhl za podpory Tandemu první překladatelský maraton pro Khanovu školu, která v Česku vzniká a pomalu se rozrůstá za podpory společností Scio a Google.


Khanova škola je online aktivní knihovna edukativních videí, které mohou zdarma využívat lidé na celém světě. Nejvíce videí se týká matematiky, ale zájemci najdou i zajímavé lekce z přírodních věd či umění. Všechna videa vznikají v angličtině, proto je dobrovolníci pomocí online platformy Amara.org překládají do svých mateřských jazyků.

Cílem sobotního překladatelského maratonu bylo vytvořit co nejvíce českých titulků a také založit otevřenou komunitu překladatelských dobrovolníků, kterých se v počítačové učebně fakulty architektury na poprvé sešlo téměř 60. Organizátoři byli příjemně překvapeni dochvilností a horlivostí všech zúčastněných, v poledne šli všichni společně na oběd a odpoledne po ukončení maratonu ještě na přípitek do kavárny Traverza v NTK.

485934_10200796729549226_388103361_n_300

Překladatelé "v akci"

Naše metodička Tereza Mlčáková fungovala jako konzultantka a pomáhala se zapeklitými případy a překladatelskými oříšky. Ukázalo se, že matematický a programátorský jazyk je celkem univerzální a jasný, na více problémů překladatelé naráželi v kapitolách z dějepisu nebo dějin umění. Celý den vládla příjemná atmosféra, účastníci maratonu si navzájem pomáhali a seznamovali se, takže už se všichni těšíme na další akci, která by měla proběhnout na jaře 2013.

Pokud máte zájem se seznámit s projektem Khanovy školy, navštivte české stránky nebo rovnou stránky Khan Academy. Pokud byste sami chtěli přispět a překládat z domova, je to velmi jednoduché, všechny informace se dozvíte zde

 

Autor: Tereza Mlčáková

27. 03. 2013 11:30:07


Nejnovější články

Jak učit IT angličtinu

V čem spočívají specifika IT angličtiny a jakou metodiku je lepší zvolit pro IT specialisty? Inspirujte se tipy z praxe naší jazykovky.
16.02.
Pokračovat »

Jak změřit pokrok účastníků v jazykovém kurzu?

Po jaké době je možné u studentů zpozorovat první výrazné pokroky? Tato otázka je často předmětem diskuse mezi firmou a jazykovou školou, a proto jsme se rozhodli zaměřit na klíčové body, které jsou při monitoringu jazykového pokroku důležité a nelze je opomenout.
10.01.
Pokračovat »

S angličtinou k seberozvoji

Firemní kurzy angličtiny významně zvyšují jazykové kompetence zaměstnanců. Jaké jsou jejich další výhody?
10.12.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist