kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Každodenní motivace

Možná bojujete s tím, že pro angličtinu nenacházíte uplatnění v běžném životě. Jistě, pokud hledáte novou práci, požadavek na plynulou angličtinu slovem i písmem na vás vyskakuje z každého inzerátu; angličtina se taky určitě hodí, když jsme v zahraničí, ale co mimo to? Angličtině se věnujete půldruhé hodiny týdně, ale v každodenním pracovním a rodinném shonu si už najdete čas leda tak na domácí úkol.  


Angličtina je ale všude kolem nás i v naší zemi v srdci Evropy. Zkuste se na vnímání cizího jazyka naladit a podívejte se doma v kuchyni nebo koupelně na obaly výrobků. Samé popisky v angličtině. Přečtěte si je a vnímejte je. Rázem si aktivujete nějaká slovíčka. Taky všude po městě jsou nglické nápisy, ač ty je často zapotřebí brát s rezervou a všímat si případných chyb.

Angličtina nebyla nikdy dostupnější než teď v době internetu. Chcete vědět, o čem se zpívá ve vaší oblíbené písničce? Napiště do vyhledávače její název, přidejte klíčové slovo „lyrics“ a za pár sekund vám vyjedou stovky odkazů. Nejste spokojeni s informacemi na české wikipedii? Zkuste si totéž heslo najít na té mezinárodní v angličtině. Ta je mnohem obsáhlejší a propracovanější. Pokud vaříte rádi jako já, mohly by vás zajímat stránky s recepty v angličtině, obzvlášť pokud se chystáte na nějakou exotiku. Doporučuju sekci o jídle na stránkách BBC, kde jsou stovky receptů, které můžete vyhledávat i podle ingrediencí.

Hledáte-li něco krátkého na pobavení, zaměřte se na komiksové stripy. Komiksový Garfield vám ukáže, jak lze komiksy léčit bolavý a unavený mozek. Na internetu naleznete i další komiksové postavy, jako je Snoopy. Trochu drsnějším humorem se vyznačuje komiks Cyanide and Happiness.

 Rande comics

V neposlední řadě najdete na internetu i spoustu výukových stránek, kde si můžete doplnit mezery v gramatice a otestovat své znalosti. Kromě skvělé české stránky Help for English doporučím řadu dalších: British Council, English4U nebo Using English. Internet jich však ukrývá mnohem víc. Spousta stránek taky nabízí interaktivní online hry třeba se slovní zásobou: procvičte si slovíčka hrou na herním portále nebo na stránkách slovníku Merriam-Webster

Toto jsou taktiky, které vám pomohou začlenit angličtinu snáze do vašeho každodenního života. A pak už půjde učení samo. 

Učit se je zábava

Autor: Denisa Streublová

05. 05. 2015 12:28:07


Nejnovější články

Češi a Czenglish v AJ

Rozmohl se nám tu takový nešvar na druhou aneb jak Češi z angličtiny vytvářejí Czenglish.

01.12.
Pokračovat »

Češi a Czenglish v ČJ

Rozmohl se nám tu takový nešvar aneb jak Češi vytvářejí z češtiny Czenglish.

22.11.
Pokračovat »

Výuka češtiny pro cizince očima naší lektorky

Zoufáte si čas od času, jak těžké je naučit se cizí jazyk, ať už angličtinu, němčinu, španělštinu nebo francouzštinu? Samozřejmě, nikdy to není úplná brnkačka, i když mají tyto indoevropské jazyky něco málo společného. Ale přemýšleli jste někdy o tom, jak obtížné asi může být pro cizince s neslovanským mateřským jazykem naučit se česky?

11.04.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist