kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Slyšeli jste někdy o formativním hodnocení?

Pro většinu z nás je to nový pojem. Jedná se o individuální hodnocení každého studenta, jak on sám se zlepšuje, jak on sám za sebe se blíží stanovenému cíli. Neklade se důraz na oznámkování a porovnávání celé skupiny, ale na progres a úspěch každého zvlášť.


Tento způsob podle dosavadních poznatků vede ke zvýšení motivace studujících, ke zvýšení zodpovědnosti sama za sebe, k sebehodnocení. Experimentálně se začíná zavádět na českých školách. A fungovalo by toto hodnocení také ve firemních jazykových kurzech?

Kroky potřebné ke správnému nastavení:

  1. Stanovení cíle lekce, po závěrečném shrnutí si musím zodpovědět otázku "Co opravdu praktického jsem se naučil?"
  2. Stanovení krátkodobého osobního cíle, např. na 2 měsíce, opět se sám ohodnotím "Tomu rozumím, tomu nerozumím, v těchto situacích se již domluvím, zkonzultuji se spolužáky, s lektorem.."

Více o formativním hodnocení se dozvíte na: https://www.venturesbooks.cz/tipy-do-vyuky/formativni-hodnoceni-aneb-ucim-se-pro-sebe

24. 01. 2018 15:34:06


Nejnovější články

Češi a Czenglish v AJ

Rozmohl se nám tu takový nešvar na druhou aneb jak Češi z angličtiny vytvářejí Czenglish.

01.12.
Pokračovat »

Češi a Czenglish v ČJ

Rozmohl se nám tu takový nešvar aneb jak Češi vytvářejí z češtiny Czenglish.

22.11.
Pokračovat »

Výuka češtiny pro cizince očima naší lektorky

Zoufáte si čas od času, jak těžké je naučit se cizí jazyk, ať už angličtinu, němčinu, španělštinu nebo francouzštinu? Samozřejmě, nikdy to není úplná brnkačka, i když mají tyto indoevropské jazyky něco málo společného. Ale přemýšleli jste někdy o tom, jak obtížné asi může být pro cizince s neslovanským mateřským jazykem naučit se česky?

11.04.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist