kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Tandem podpořil Khanovou školu i při druhém překladatelském maratonu

Tandem, v zastoupení metodičky, lektorky a překladatelky Terezy Mlčákové, se zúčastnil i druhého překladatelského maratonu Khanovy školy.


Ten se tentokrát uskutečnil na „matfyzu“, tedy MFF UK, ve velmi zajímavém prostoru bývalé rotundy, nejneobvyklejší počítačové učebně v Česku.

khan_1_150

Prostor MFF UK

Tereza si povšimla, že na tomto maratonu viděla mnoho známých tváří z minula, takže se všichni zdravili a povídali si o tom, co se u nich od minulého setkání na prvním překladatelském maratonu událo. Začíná se tedy tvořit komunita překladatelů – dobrovolníků Khanovy  školy, což je přesně to, co si organizátoři vysnili. Zajímavostí také je, že se maratonu zúčastnilo 5 zástupců firmy Microsoft, která projekt podporuje, včetně jejich generálního ředitele.

Za den se přeložilo 82 videí a bylo znát obrovské zlepšení v uživatelském rozhraní určeném k překládání. Všichni dobrovolníci byli do překládání velmi zapálení a Tereza se tak kromě podpory dobrovolníků sama věnovala překládu videí.

Dobrá zpráva je, že můžete překládat i vy, v pohodlí domova, a přispět tak na skvělou a užitečnou věc, která pomáhá českým dětem k lepšímu vzdělávání. Nechte se zlákat: www.khanovaskola.cz. Další maraton bude na podzím 2013!

Autor: Helena Račická

26. 05. 2013 19:56:43


Nejnovější články

Jak učit IT angličtinu

V čem spočívají specifika IT angličtiny a jakou metodiku je lepší zvolit pro IT specialisty? Inspirujte se tipy z praxe naší jazykovky.
16.02.
Pokračovat »

Jak změřit pokrok účastníků v jazykovém kurzu?

Po jaké době je možné u studentů zpozorovat první výrazné pokroky? Tato otázka je často předmětem diskuse mezi firmou a jazykovou školou, a proto jsme se rozhodli zaměřit na klíčové body, které jsou při monitoringu jazykového pokroku důležité a nelze je opomenout.
10.01.
Pokračovat »

S angličtinou k seberozvoji

Firemní kurzy angličtiny významně zvyšují jazykové kompetence zaměstnanců. Jaké jsou jejich další výhody?
10.12.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist