kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Umět dva cizí jazyky začíná být normou

Umět dva cizí jazyky začíná být normou a nutností, zvláště v malých úspěšných státech jako jsou Švýcarsko, Belgie, Lucembursko. I my k nim chceme patřit.


Umět alespoň dva cizí jazyky je také vize EU.

Ministerstvo školství v souladu s touto vizí zavádí od září 2013 ve školách kromě angličtiny další cizí jazyk jako povinný nejpozději od osmé třídy...

...a němčina se jeví dobrou volbou.

Víte proč?

Druhý a třetí největší zahraniční investor v Česku mluví německy*.

Velký podíl českého exportu míří do Německa. Spousta menších výrobců hledá odběratele v německy mluvících zemích a zakládá tam pobočky. A chcete-li úspěšně komunikovat, znalost němčiny otevírá dveře.

V Čechách působí množství rakouských podniků. Namátkou – Erste Group, Raiffeisenbank či Vienna Insurance Group.

Na jazykovou vybavenost si potrpí i německé firmy působící v tuzemsku: téměř sto procent firem hledajících zaměstnance s němčinou vyžaduje její pokročilou až velmi dobrou znalost.

Navíc, do Rakouska jezdíme na dovolenou, v zimě i v létě. A co Vídeň? Také vás lákají zajímavé výstavy v Albertině? Mladé přitahuje svou obrovskou energií a svobodomyslností Berlín.

Většina z nás má základy němčiny ze školy – je tedy na co navazovat.

Možná jste měli i snahu, ale  zasekli jste se na skloňování přídavných jmen „der neue, des neuen...“. Ti vytrvalejší nepřekonali bariéru „Wenn ich gemacht... hätte, wäre ich...gewesen“.

Němčinu učíme už jinak, s důrazem na praktickou komunikaci, s příjemnými lektory, s dokonalými učebnicemi.

Kdo se chce učit sám, má mnoho možností: Například v prodejně Neoluxor seženete zrcadlově (nalevo německy, napravo česky) zpracovanou beletrii. Na internetu si můžete pravidelně číst zpravodajské stránky, jakou jsou Spiegel Online, Prager Zeitung nebo Focus Online. Mnoho akcí, kde se mluví německy se zajímavými osobnostmi, organizují Goethe-Institut a Rakouské kulturní fórum.

Autor: Ivana Suchomelová

*Největším přímým investorem jsou, podle statistik ČNB, Nizozemci, se kterými se domluvíte anglicky.

13. 02. 2013 23:02:16


Nejnovější články

Jak učit IT angličtinu

V čem spočívají specifika IT angličtiny a jakou metodiku je lepší zvolit pro IT specialisty? Inspirujte se tipy z praxe naší jazykovky.
16.02.
Pokračovat »

Jak změřit pokrok účastníků v jazykovém kurzu?

Po jaké době je možné u studentů zpozorovat první výrazné pokroky? Tato otázka je často předmětem diskuse mezi firmou a jazykovou školou, a proto jsme se rozhodli zaměřit na klíčové body, které jsou při monitoringu jazykového pokroku důležité a nelze je opomenout.
10.01.
Pokračovat »

S angličtinou k seberozvoji

Firemní kurzy angličtiny významně zvyšují jazykové kompetence zaměstnanců. Jaké jsou jejich další výhody?
10.12.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist