kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Manažerům chybí angličtina

Informuje o tom článek „Hello, I am český manažer“, který byl publikován v 26. čísle letošního Respektu. Článek přináší výsledky výzkumu jazykové vybavenosti manažerů v evropských zemích.


Z tohoto výzkumu vyplývá, že v porovnání s jejich zahraničními protějšky jsou na tom Češi ve vyšších pozicích s cizími jazyky bídně: jen polovina řídících pracovníků ve velkých firmách (nad 500 zaměstnanců) ovládá angličtinu. S němčinou jsou na tom ještě hůř – hovoří jí jen 15 procent manažerů. Výzkum navíc varuje, že počet jazykově vybavených manažerů klesá. Podle průzkumu jsou na tom Češi s jazyky hůře než jejich polští a slovenští sousedé.

Experti nabízejí vysvětlení: podle nich sice mladší lidé anglicky rozumějí, ale bojí se mluvit. To souvisí s pasivním způsobem výuky jazyků ve školách.

Podle agentury, která výzkum prováděla, se české firmy po překonání ekonomické krize z roku 2008 spokojily se svými výsledky a zahraniční spolupráce a expanze je tolik neláká. Cizí jazyky tak najednou ztratily prioritu.

Pokud vám ovšem český rybníček nestačí, zapracujte na svých jazykových schopnostech třeba v kurzech angličtiny pro manažery jazykové školy Tandem. 

Business konference

Autor: Denisa Streublová

19. 08. 2015 12:44:09


Nejnovější články

Jak učit IT angličtinu

V čem spočívají specifika IT angličtiny a jakou metodiku je lepší zvolit pro IT specialisty? Inspirujte se tipy z praxe naší jazykovky.
16.02.
Pokračovat »

Jak změřit pokrok účastníků v jazykovém kurzu?

Po jaké době je možné u studentů zpozorovat první výrazné pokroky? Tato otázka je často předmětem diskuse mezi firmou a jazykovou školou, a proto jsme se rozhodli zaměřit na klíčové body, které jsou při monitoringu jazykového pokroku důležité a nelze je opomenout.
10.01.
Pokračovat »

S angličtinou k seberozvoji

Firemní kurzy angličtiny významně zvyšují jazykové kompetence zaměstnanců. Jaké jsou jejich další výhody?
10.12.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist