kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Manažerům chybí angličtina

Informuje o tom článek „Hello, I am český manažer“, který byl publikován v 26. čísle letošního Respektu. Článek přináší výsledky výzkumu jazykové vybavenosti manažerů v evropských zemích.


Z tohoto výzkumu vyplývá, že v porovnání s jejich zahraničními protějšky jsou na tom Češi ve vyšších pozicích s cizími jazyky bídně: jen polovina řídících pracovníků ve velkých firmách (nad 500 zaměstnanců) ovládá angličtinu. S němčinou jsou na tom ještě hůř – hovoří jí jen 15 procent manažerů. Výzkum navíc varuje, že počet jazykově vybavených manažerů klesá. Podle průzkumu jsou na tom Češi s jazyky hůře než jejich polští a slovenští sousedé.

Experti nabízejí vysvětlení: podle nich sice mladší lidé anglicky rozumějí, ale bojí se mluvit. To souvisí s pasivním způsobem výuky jazyků ve školách.

Podle agentury, která výzkum prováděla, se české firmy po překonání ekonomické krize z roku 2008 spokojily se svými výsledky a zahraniční spolupráce a expanze je tolik neláká. Cizí jazyky tak najednou ztratily prioritu.

Pokud vám ovšem český rybníček nestačí, zapracujte na svých jazykových schopnostech třeba v kurzech angličtiny pro manažery jazykové školy Tandem. 

Business konference

Autor: Denisa Streublová

19. 08. 2015 12:44:09


Nejnovější články

Podzimní konverzační soboty 2021

Zveme vás na podzimní konverzační soboty 2021, které jsou určeny pro učitele angličtiny a němčiny i učitele jiných předmětů. Osvěžte si svou slovní zásobu.
25.08.
Pokračovat »

Angličtina v Daily Campu

Máme pro vaše děti fun program na léto: Angličtina V Daily Campu. Společně strávíme dny plné zábavného tvoření a poznávání.
21.06.
Pokračovat »

Jak se naučit anglicky pomocí SMART goals?

Jedním z hlavních faktorů úspěchu je mít dobře nastavený cíl. Metoda SMART cílů má mnoho definic, ale v zásadě se dá použít na široké spektrum činností.
02.02.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist