kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

S angličtinou k seberozvoji

Firemní kurzy angličtiny významně zvyšují jazykové kompetence zaměstnanců. Jaké jsou jejich další výhody?


Benefit pro zaměstnance i pro firmu

Firma, která hradí svým zaměstnancům jazykové kurzy angličtiny, jim dává signál o tom, že se zajímá o jejich seberozvoj a je ochotná je v této oblasti podporovat. Každý dobrý manažer ví, že vzdělávání a rozvoj zaměstnanců je přínosem nejen pro samotné zaměstnance, ale i pro firmu, jíž jsou součástí.

Zaměstnanci totiž vytváří image firmy, a o to víc by měla firma dbát na to, aby její zástupci byli jazykově zdatní a uměli se domluvit s kolegy ze zahraničí, nebo aby dokázali zastupovat firmu během mezinárodních schůzek. V takovém případě se jazykově vybavení zaměstnanci stávají nejen benefitem pro firmu, ale zvyšují i její konkurenceschopnost na zahraničních trzích, což jí v dlouhodobém horizontu dává možnost růstu a expanze.

Proč nabízet zaměstnancům jazykový kurz angličtiny?

Díky firemním lekcím angličtiny se zaměstnanci posouvají ve svých jazykových dovednostech. V případě, že se jim daří, a vidí pokrok v komunikaci a schopnosti vyjadřovat své myšlenky v cizím jazyce, motivuje je to i k dalšímu osobnostnímu a profesnímu růstu. Jsou schopni efektivněji zvládat úkoly na pracovišti a pociťuji větší sebejistotu při vystupování v mezinárodním prostředí nebo při jednání s cizinci, ať už ve firmě či na služební cestě.

Jak probíhá výuka: Co dělají lektoři, aby studenti začali mluvit a aktivně používat cizí jazyk?

Lektor angličtiny vede během kurzu diskusi o nejrůznějších tématech týkajících se daného oboru či každodenních situací. V rámci výuky si účastníci vzájemně vyměňují názory, sdílejí nápady a poznávají blíže své kolegy z jiných oddělení.

Tyto rozhovory jim dávají příležitost odreagovat se od náročné práce, zasmát a uvolnit se. Navíc je motivují k lepším výkonům v práci. Nový kolektiv v jazykovém kurzu a lektor se stávají také zdrojem vzájemné inspirace díky svým rozmanitým zkušenostem z mezinárodní sféry.

Chcete se dozvědět více o rozvoji zaměstnanců v jazykovém kurzu? Přečtěte si článek: „Z naší praxe I. díl - Proč platit zaměstnancům jazyky?"

10. 12. 2021 05:43:46


Nejnovější články

Jak učit IT angličtinu

V čem spočívají specifika IT angličtiny a jakou metodiku je lepší zvolit pro IT specialisty? Inspirujte se tipy z praxe naší jazykovky.
16.02.
Pokračovat »

Jak změřit pokrok účastníků v jazykovém kurzu?

Po jaké době je možné u studentů zpozorovat první výrazné pokroky? Tato otázka je často předmětem diskuse mezi firmou a jazykovou školou, a proto jsme se rozhodli zaměřit na klíčové body, které jsou při monitoringu jazykového pokroku důležité a nelze je opomenout.
10.01.
Pokračovat »

S angličtinou k seberozvoji

Firemní kurzy angličtiny významně zvyšují jazykové kompetence zaměstnanců. Jaké jsou jejich další výhody?
10.12.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist