kontaktujte nás

Tel.: +420 222 254 562
Mobil: +420 602 386 756
E-mail: info@tandem.cz

Z naší praxe IV. díl - Kolik lidí by mělo být ve skupinovém kurzu?

V novém roce navazujeme na seriál praktických příspěvků z praxe Tandemu. Minulý díl se týkal výhod a nevýhod individuálních kurzů. Dneska se koukneme na ideální počet studentů ve skupině.


Organizace skupinových kurzů Tandemu

Cena za kurzy organizované Tandemem je stanovena za časovou jednotku, neřídí se počtem účastníků. Nejúspornější variantou se jeví napěchovat kurz co nejvíce podle toho, kolik lidí se vejde do zasedačky. Je to však nejúspornější řešení?

Situace připomíná školní výuku: příliš mnoho subjektů s různými potřebami. Individuální přístup ze strany lektora je obtížný.

Délka lekce je obvykle 90 minut. Z celkového času by lektor měl mluvit maximálně 30 %. Mezitím dostane každý příležitost se krátce vyjádřit a také si v mluvení procvičit gramatiku i nová slovíčka. Kolik času ale nakonec připadne na mluvení každého účastníka? Sami si spočítejte.

Jaké je tedy ideální řešení?

V Tandemu doporučujeme do skupinového kurzu maximálně 6 účastníků. Na každého je vidět, nikdo se za nikoho neschová, všichni musí být aktivní a připravení :) Díky tomu je možno dosáhnout určitých výhod kurzů individuálních

Pokud se vám skupinové aktivity v kurzu líbí, zkuste v nich pokračovat i mimo kurz. Což takhle kvízové noci, squash, tanec a jiné? Právě o takovýchto aktivitách jsme pro vás připravili článek s různými zajímavými tipy. Nejen, že se skvěle pobavíte, ale také se něco naučíte!

V příštím díle budeme diskutovat, zdali mají být jazykové kurzy pro zaměstnance zdarma či nikoliv.

07. 01. 2020 14:27:09


Nejnovější články

Jak učit IT angličtinu

V čem spočívají specifika IT angličtiny a jakou metodiku je lepší zvolit pro IT specialisty? Inspirujte se tipy z praxe naší jazykovky.
16.02.
Pokračovat »

Jak změřit pokrok účastníků v jazykovém kurzu?

Po jaké době je možné u studentů zpozorovat první výrazné pokroky? Tato otázka je často předmětem diskuse mezi firmou a jazykovou školou, a proto jsme se rozhodli zaměřit na klíčové body, které jsou při monitoringu jazykového pokroku důležité a nelze je opomenout.
10.01.
Pokračovat »

S angličtinou k seberozvoji

Firemní kurzy angličtiny významně zvyšují jazykové kompetence zaměstnanců. Jaké jsou jejich další výhody?
10.12.
Pokračovat »

Archiv článků

TOPlist